Pátek, 14 června
Shadow

Praha se vrátila do dob prohibice, Jiří Suchý se skvěle bavil

Spread the love

Praha se vrátila do dob, kdy v Americe vládla přísná prohibice a pilo se vše, o čem se lidé domnívali, že obsahuje alkohol. V tu dobu se z USA šířil do celého světa jazz, který s sebou přinesl nové dynamické a rytmické tance, jako jsou shimmy nebo charleston. Rozličná představení a zábavní estrády byly vyhledávané a populární mezi společenskou smetánkou, herečkami, zpěvačkami a tanečnicemi.

Skupina umělců Original Vintage Orchestra v čele s kapelníkem Petrem Kroutilem proměnila pražský klub Lávka v jedinečný kabaret, který v České republice nemá obdoby. Posluchačům nabídla úžasnou atmosféru, noblesní swingovou show a originální smysl pro humor. Premiéru této hudební show si nenechal ujít Jiří Suchý, který se opravdu skvěle bavil a koncert si vychutnal až do samotného konce. Jiří Suchý se nechal unášet klasickými skladbami v první polovině představení i předělávkami skladeb od Michaela Jacksona, George Michaela, Pharrella  Williemse nebo Maroon 5 do swing-jazzové úpravy v druhé polovině. Představení označil jako originální a jedinečné.

Sedmnáctičlenný band, který hrál na dobové nástroje, ozdobilo vokální trio HOT SISTERS, které je živým důkazem toho, že swing stále žije. Sestry se nebály zakomponovat do hudby moderní prvky jako např. beatbox nebo udělat vtipný, do swingu laděný cover světových hitů výše zmíněných autorů. O lahodnou třešničku na pomyslném dortíku a pastvou pro oko i ucho byla herečka a zpěvačka Kateřina Steinerová, která dodala třpyt celé show a vdechla život celebritě světového formátu Marilyn Monroe. Speciálním hostem byla losangeleská hvězda Chuck Wansley. Celou scénu měl na starosti režisér, scénárista a producent Jiří Vejdělek, který svým originálním vtipem pobavil sál praskající ve švech. Při třetím vytleskávání a standing ovation začal Jiří Vejdělek pobízet dav k odchodu. Přátelé, nemáme již co zahrát a teď bych musel začít zpívat já, to by jste si asi nepřáli slyšet, naposledy jsem zpíval v sedmé třídě píseň Skal a stepi, divočinou a sotva jsem prošel do dalšího ročníku, přiznal s úsměvem.

Foto a text: Jiří Káš

Original Vintage Orchestra si můžete vychutnat každý měsíc v klubu Lávka.

Hodnocení redakce: jedinečná show, kterou by měl navštívit každý, kdo má rád uvolněnou zábavu a kvalitní muziku