Pondělí, 20 května
Shadow

Prago Union zažehl oheň v Rock Café

Spread the love

V sobotu 21. ledna si v pražském klubu na Národní třídě užili premiéru, s novou kapelou, Prago Union. A rozhodně se bylo na co dívat. Přeplnění sál v Rock Café vytvořil skvělou atmosféru. Pokud jste si udělali čas, nemohli jste litovat.

Před devátou hodinou se přízemí klubu už pomalu plnilo a všichni sledovali DJ Mara, jak ladí poslední úpravy. Ani skoro hodinové zpoždění lidi neodradilo, jakmile kluci vylezli na pódium, začalo pravé šílenství. Ostré lokty mě dostaly do přední řady a měl jsem tudíž vše jako na dlani. I když šlo o premiéru nové sestavy před publikem, nutno podotknout, že se jedná o staronovou sestavu. Za bicími i basou zůstali Oliver Lipenský a Ondřej Hauzer. Skupinu doplnil mistr strun Yarda Helešic. Ale ani ten není nějaký nováček. Kytary nahrával už na většině alb Prago Union.

Vše bylo ale v režii ,,kousajícího bezzubého básníka‘‘ Kata. Ten chrlil slova, jako kulomet. Songy, jako Varování, Myšlenkovej pochod nebo Sklep rozpálily publikum na maximum. Dokonalost zvuku si vzal na starost Maro. Jako správný DJ si hrál se zvukem kreativně. Každý si užíval tu atmosféru a tóny, kterým jednoduše nešlo odolat. Své o tom věděl jeden mladík, který dvakrát vylezl na pódium. Jednou ho ochranka sundala, podruhé mi skočil přes rameno a ztratil se v davu. Jednoduše kašlal na zábrany a dokazovalo to, jak jsou fanoušci v extázi. Po hodině a půl zazněl poslední song. Kdeže, hlasitý pískot diváku zněl tak naplno, že ho muselo být slyšet až ven na ulici. Ale podle Mara to bylo málo, no tak lidi přidali, že to muselo být slyšet přes řeku na hrad. Kluci postupně vyšli a přidali ještě pár songů. No, Prago Union přesvědčilo, že nová sestava funguje a určitě se máme ještě na co těšit. I přes rušný minulý rok, kdy vydali své páté studiové album Smrt žije, dokazují svou originalitu a nepolevují. Kdo si čas neudělal, přišel o ,,kulturní zážitek.‘‘

Text a foto: Jakub Herda