Čtvrtek, 20 června
Shadow

Petra Kvitová na Ósakovou nestačila, třetí grandslamový titul unikl o vlásek

Spread the love
Český národ prožíval krásné tenisové okamžiky Petry Kvitové na Australian Open, kde se probojovala až do finále. Finálový zápas tenistky Petry Kvitové a Japonky Naomi Ósakové byl plný zvratů, krásných výměn a napjatých okamžiků. V prvním setu Kvitová prohrávala 6:7, ve druhém setu sebrala svoje síly a ukázala velkou bojovnost. Japonku Ósakovou zcela psychicky rozložila a dokázala vyrovnat stav utkání. O přestávce opustila zdrcená Ósaková kurty a odebrala se do šatny, kde nabrala sílu na třetí set, který dotáhla do vítězného konce.
Tenistka Petra Kvitová, dvojnásobná vítězka Wimbledonu tak ve finále úvodního grandslamu sezony podlehla 6:7, 7:5 a 4:6 jednadvacetileté Japonce Naomi Ósakaové, které se poprvé stane nejlepší hráčkou žebříčku WTA.

Kvitová hrála o grandslamový vavřín potřetí a poprvé na Australian Open.

https://www.youtube.com/watch?v=Ymi2jonrfdU

Při vyhlášení si Kvitová vyslechla dlouhý potlesk publika. „Je bláznivé, že jsem mohla hrát zase grandslamové finále,“ zlomil se tenistce, která se vrátila na kurty po vážném zranění ruky z přepadení v prosinci 2016, hlas a přišel další potlesk.

„Je pro mě ctí držet i tuhle cenu (pro finalistku) a všem děkuji za pomoc, přátelům a rodině u nás doma,“ řekla, když předtím pogratulovala Ósakaové. „Dobrá práce, Naomi. Hrála jsi skvěle a gratuluju i k postu světové jedničky.“

Pak se Kvitová otočila ke svému boxu v hledišti. „Děkuji, že jste se mnou vydrželi, i když jsem nevěděla, jestli ještě budu držet raketu v ruce. Podporujete mě a jste vždy pozitivní, což není vždy úplně jednoduché. Moc díky,“ řekla trenérovi Jiřímu Vaňkovi a kondičnímu kouči Davidu Vydrovi. K fanouškům dodala: „Snad vydržím zdravá a uvidíme se za rok.“


Reklama:

Profesionální tónování autoskel foliemi LLumar

Zabezpečení vozidel i objektů instalací bezpečnostní fólie LLumar