Pondělí, 29 dubna
Shadow

Pátý ročník Czech Masters po drtivém finiši ovládl Andrea Pavan

Spread the love
Nejlépe obsazený golfový turnaj v České republice v letošním roce je již minulostí. Golfové hřiště Albatross patřilo na konci srpna D+D Real Czech Masters 2018, kde diváci mohli obdivovat golfovému umění současné hvězdy golfového nebe mezi než patří mimo jiné Andrew „Beef“ Johnston, Padraig Harrington a Danny Willetta.
Po napínavém boji si vítězství odvezl italský zástupce Andrea Pavan, který v závěru předvedl nevídaný finiš. Kromě vítězství si odváží i držení rekordního skóre hřiště s výsledkem -22, čímž překonal 3 roky starý rekord, který se zápisem -20 držel Thomas Pieters.
Na druhém místě se umístil irský reprezentant Padraig Harrington (-20), jenž v závěru neudržel průběžnou první příčku patřícímu ještě u 13. jamky finálového kola. Bronzovou příčka příčka putovala do Malaysie zásluhou Gavina Greena.
Českým reprezentantům, mezi něž patřili mimo jiné Filip Mrůzek, Michal Pospíšil a Lukáš Tintěra, se letos na tomto skvěle obsazeném turnaji nedařilo. Ani jednomu s nich se nepodařilo projít cutem, kdy nejlépe skončil Filip Mrůzek na děleném 101. místě.
Co se letos již povedlo, byl premiérový ročník Souboje klubů, který se loni zhatilo počasí. Premiérovým vítězem dvoučlenných týmů na tříparové 7 se stal tým domácího Albatross Golf Resortu ve složení Lukáš a Tobiáš Kesslerovi.
Vlastnímu turnaji předcházela tisková konference a promo turnaj v Praze, kdy odpaliště a jamka, byly umístěny na plovoucích ostrovech na Vltavě mezi Karlovým a Mánesovým mostem, a z tohoto Vám přinášíme i pár fotografií.

text: Tomáš Haralt & foto: Markéta Kobrsková