Pondělí, 20 května
Shadow

Od Argentiny po Valencii, od komedie po sci-fi – příští týden začíná LA PELÍCULA

Spread the love

Již příští týden, v úterý 14. února odstartuje v pražském kině Světozor 12. ročník festivalu španělských filmů LA PELÍCULA. Oblíbená filmová přehlídka nabídne mezi 14. a 21. únorem pečlivě umíchaný koktejl bez mála dvou desítek španělských snímků všech možných žánrů, okořeněný o zajímavé počiny argentinské, mexické, kubánské či venezuelské kinematografie.

 La Película jako vždy nabízí nejzajímavější výběr aktuálních španělských filmů, mezi které patří i snímek ÚNOS režisérky Mar Taragony. Ačkoliv jde o na první pohled běžný thriller, režisérka na problematiku nahlíží jako žena a matka a zpochybňuje skrz dramatické vyústění příběhu možnost jediného správného řešení. To, že zdání může klamat, potvrzuje další snímek STO LET ODPUŠTĚNÍ. Zdánlivě obyčejné přepadení banky se v režii Daniela Calparsora postupně mění v napínavý příběh, do něhož jsou zapleteny i nejvyšší politické kruhy.

 Za pozornost stojí nízkorozpočtový snímek ŽÍT A JINÉ PŘÍBĚHY, jehož ústředním tématem je otázka „normality“ v současné společnosti. Podnětem ke vzniku byla potřeba poukázat na celospolečenské téma sexuality tělesně postižených, které je neustále tabuizováno.

Kompletní program je k dispozici na www.lapelicula.cz