Pátek, 21 června
Shadow

Nový film Jana Svěráka Po strništi bos přichází do kin

Spread the love
Příští týden vstupuje do kin nový český film Po strništi bos z pera Zdeňka Svěráka, který dokončil režisér Jan Svěrák v květnu.
Tento nový film patří k filmům Obecní škola, Kolja a Vratné láhve a mapuje dětství hlavního hrdiny Edy Součka v období Protektorátru, kdy je Edova rodina donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Malé město, kde chlapec doposud trávil jen krátké chvíle prázdnin, se na čas stane jeho domovem. Eda tu nachází cestu nejen k místní klukovské partě, jejíž svět je tolik odlišný od městského a v níž musí obhájit své místo, ale také nečekaným rodinným tabu, která vyplouvají na povrch, a rovněž k vlastní odvaze. Po strništi bos je lyrický film o dětství a hrdinství v každém z nás a uzavírá tematickou tetralogii tvorby Jana a Zdeňka Svěrákových – tetralogii o jedné generaci.

Pero Zdeňka Svěráka, režiserská ruka Jana Svěráka a výkony herců, jakými jsou mimo jiné Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Jan Tříska, Petr Brukner, Miroslav Táborský, Oldřich Kaiser, Zuzana Stivínová, Hynek Čermák a Zdeněk Svěrák, jsou zárukou, že ve čtvrtek 17. 8. do kin vstoupí nejočekávanější film roku.