Čtvrtek, 20 června
Shadow

Noční běh pro Světlušku rozsvítí s Lenny Stromovku

Spread the love

Ke startu, připravit, čelovky nasadit! Nenechte si utéct už šestý ročník Nočního běhu pro Světlušku. Startujeme ve čtvrtek 20. dubna ve 21 hodin v pražské Stromovce. Registrace na místě jsou od 18.30 hod., doprovodný program začíná od 19 hod. Můžete se těšit na koncert Lenny (od 20 hod.), účast známých osobností  i nevidomých účinkujících. Chvíle před startem vybídnout k masážím od nevidomých masérů či focení ve Smyboxu. Pitný režim před i po běhu je zajištěn. Cena startovného pro pražský běh činí on-line 450 Kč, na místě 500 Kč. Více informací najdete na www.behprosvetlusku.cz. 

Světluška zaběhne i do Olomouce, Brna a Jihlavy

Již 6. dubna si běžci zapnou symbolicky čelovky v Olomouci. Ze Stromovky (20.4.) se pak vydá Světluška do Brna (27.4.) a nakonec si zaběhá se svými příznivci v Jihlavě (3.5.)  

Noční běh pro Světlušku je charitativní akcí, kde se na trasu parky vydají bok po boku vidící i nevidomí sportovci. Všichni si symbolicky zapnou čelovky, a tak na chvíli zaženou tmu, která je pro nevidomé součástí každodenního života. U běhu pro Světlušku nejde o výkon, ale o společný prožitek jedinečné atmosféry, a tak se tu setkávají elitní běžci s maminkami s kočárky. Startovat se bude ve 21.00. Startovné je možné zakoupit přímo na místě, anebo za zvýhodněnou cenu online na webu behprosvetlusku.cz, kde najdete také podrobné informace. Výtěžek použije Světluška na podporu lidí s těžkým zrakovým handicapem.