Čtvrtek, 13 června
Shadow

MEZINÁRODNÍ FESTIVAL KRESLENÉHO HUMORU

Spread the love

10. – 15. července 2017 probíhal ve Františkových Lázních již druhý ročník MFKH. Hlavní program festivalu se odehrával v pátek 14. a v sobotu 15. července. Organizátory festivalu jsou Klub Kreslířů a Humoristů (vydávající elektronický humoristický měsíčník Tapír) a město Františkovy Lázně. Lázeňská kolonáda všem přítomným divákům opět nabídla rozsáhlou výstavu kreslených vtipů od autorů ze zemí z celého světa. Letos to bylo konkrétně 617 vtipů od 167 autorů ze 47 zemí. Soutěžní témata byla dvě: „C. K. Rakousko – Uhersko” a „Ochrana ohrožených zvířat”.

Vítěznými držiteli sošek se stali tři přítomní autoři z ciziny. Kromě nejlepších autorů se hledal také nejoblíbenější soutěžní vtip mezi návštěvníky. Každý, kdo místo navštívil, mohl hlasovat až pro tři vtipy, a zároveň se tak dostat do slosování o „zlatý mobilní telefon”. Diváci se však na místě dozvěděli pouze jména vítězných autorů, konkrétní výherní vtipy budou již brzy zveřejněny mimo jiné na Facebookových stránkách Tapíra.
S počasím to oproti loňsku vypadalo mnohem hůře. Na víkend všichni meteorologové varovali před deštěm, ale Františkovým Lázním se silný déšť převážně vyhýbal a občas se objevil i nějaký ten sluneční paprsek. Jediná silnější přeháňka byla v pátek odpoledne při vystoupení Martina Maxy. A ta tedy stála za to! Dokonce způsobila technické problémy, kvůli kterým musel zpěvák předčasně ukončit svoje vystoupení. V sobotu se kromě živé muziky a možnosti prohlížení vystavených vtipů konal také pokus o zapsání do České knihy rekordů. Konkrétně se jednalo o největší hromadný kreslený vtip, který vznikal na obří maketě lahve od Dr. Adlera. Všech 28 přítomných kreslířů, kteří se zúčastnili soutěže o zlatého Tapíra, se do tohoto rekordu zapojili a s pomocí dohlížející agentury Dobrý den došlo k zapsání rekordu. Kromě živé hudby vystoupil také známý imitátor Petr Jablonský a celý festival zakončila kapela Žlutý pes.

Odkaz, na kterém vychází internetový časopis plný kresleného humoru TAPÍR – http://www.kkh-tapir.cz/tapir/
A zde Facebookové stránky Tapíra – https://www.facebook.com/casopistapir/?fref=ts


 

VIDEO SESTŘIH Z FESTIVALU

 

REPORTÁŽ OD REGIONÁLNÍ TELEVIZE

 

 

PŘEDSTAVENÍ MFKH A VŠECH JEHO ZÚČASTNĚNÝCH KRESLÍŘŮ