Pátek, 24 května
Shadow

Magické zrcadlo Slávka Boury pokřtěno

Spread the love

První dubnové úterý byl pokřtěn dlouho očekávaný román Slávka Boury Magické zrcadlo. Je to mystický román o lásce, která překonala čtyři století. Příběh o zrcadlení našich duší plný magie.

Synopse:

V březnu roku 1591 se v Praze mág magistr Edward Kelley zamiluje do dcery zahradníka Strahovského kláštera Anny. Pozná v ní nesmírný talent média a sdělí ji, jako jediné, základy svého učení a s ním i důležité souvislosti. Na konci dubna má Anna nehodu, která ji připraví o život. Kelley, zlomený žalem, její duši vloží do jím vytvořené panenky a schová ji do zdi domu svého přítele ve Zlatnické uličce. Ví, že se jednou opět sejdou někdy v příštím životě. Následovně v souboji zabije komorníka císaře Rudolfa II., a protože císař souboje zakázal, vsadí Kelleyho do vězení.
V březnu roku 2019 v Praze přijde Elle o svého milovaného přítele, který se zabije na motorce. Zlomená žalem chce spáchat sebevraždu. Těsně před ní jde za nejlepším kamarádem, který pracuje na rekonstrukci domu ve Zlaté uličce (bývalá Zlatnická), kde najde za náhodně vypadnutým kamenem zvláštní panenku. Oslabená psychickou přípravou na sebevraždu „vymění“ svou duši za duši ukrytou v panence. Tím se duše Anny ocitne v těle Elle a začíná hledat svého milovaného Kelleyho, ale neví, zda ho najde a pakliže ano, v jakém těle je nyní jeho duše. Najde ho?

Čtenář si v knize může vychutnat silnou atmosféru doby rudolfínské Prahy ve srovnání s Prahou dnešní. Zároveň se dozví mnohé nejen o existenci magie, ale především, jak ji uplatňovat dle svého vzdělání, rozumu, společenského nastavení a podobně. Do příběhu zasahují různé postavy, například William Shakespeare, skrytý pod identitou Francis Garland, který díky Kelleymu změní svůj osud z herce na dramatika. Dále například částečně popíše transmutaci rtuti na zlato, definuje Boha, popíše zasvěcení devíti stupňů, ukáže čtenáři směr, jak se stát kvalitním hermetikem a tak dále.
Román detailně popisuje některé magicko-filosofické úvahy, praktické užití, rituály a zrcadlovou magii, prostřednictvím kterých může sám čtenář ovlivnit vlastní život a život svého okolí ve svůj i v jeho prospěch bez negativních dopadů na jiné skupiny či jednotlivce. Protože magie není útěkem z reality, ale realita sama. Magie je odbornost, která slučuje všechny znalosti Vesmíru, tedy i pozemské vědy. Čtenáři se pak dostane na stůl kniha, prostřednictvím které může pochopit, že magie není satanistické učení zla, ale nejvyšší forma objektivního chápaní Světa a úlohy každého z nás v něm. A plné uvědomění nejvyšší emoce, lásky, může duše každého z nás překonávat věky.

Pro křest románu si Slávek Boura vybral NAPA bar gallery na Malé Straně, který se nachází v místech, kde prý stával nevěstinec, v němž císařský úředník Hunkler, později zabitý Kelleym, zavraždil nevěstku. Kmotry románu se stali herečka Radka Stupková, kartářka Ilona Golovleva, novinář a spisovatel Jan Bauer a skladatel Petr Kubelík. Kromě kmotrů při křtu, kterým nás provedla moderátorka Petra Zajíčková, román se Slávkem Bourou pokřtili i autor obálky Petr Obešlo, autorka ilustrací v knize Jana Tesaříková a spisovatelka Markéta Harasimová, v jejímž nakladatelství v limitovaném nákladu román vyšel. Nápojem vybraným pro křest bylo vybráno ohřáté pivo, neboť se takto konzumovalo v rudolfínské době. O hudební vložku se postarali Jan Vytásek a Nikol Jarolímková.

Román v knihkupectví nehledejte, protože prodej exklusivně zajišťuje nakladatelství MaHa přes své internetové stránky.