Pondělí, 22 července
Shadow

Literární večer na Kampě

Spread the love
Na Kampě v budově Komunitního centra Kampa Salla Terra proběhl na Tři krále další z literárních večerů. Tentokrát byl tento večer autorskému čtení básníka Davida Matušky Ozína s názvem „Ženám“.
David Maruška Ozín, který se narodil v roce 1976 v Karviné, je autor čtyř sbírek poezie, spoluautor několika antologií, přispěvatel několika španělských literárních časopisů jako básník a překladatel české poezie (Wernisch, Topol, Krchovský atd.). Autor dvou CD Matuška Projectu, kde s originálním hudebním doprovodem dvojjazyčně (španělsky a česky) představuje vlastní poezii za doprovodu basové kytary ve spolupráci s hudebníky ze Španělska, Kuby a ČR. Ve Španělském městě Elche, región Alicante, je Matuška Project posledních šest let aktivní a vystupuje v místních kulturních a divadelních sálech či klubech.
Autorské čtení, které moderovala Eva Peřinová, slezského barda žijícího a tvořícího ve Španělsku bylo spojené s projekcí Hranic, básně v pohybu, krátkometrážního snímku o přátelství, cestě, životě a smrti. Další čtená báseň byla z komiksové básně „Jsem Patrik?“, která byla vydána v 5. čísle sborníku komiksů Sebranka. Rekopilátorkou, tvůrčí organizátorkou sborníku a také spoluautorkou je Alena Vítová, která byla i mezi posluchači.