Sobota, 18 května
Shadow

Ladislav Frej se na křtu Harasimové rozparádil. Co řekl o erotických scénách?

Spread the love
Spisovatelka Markéta Harasimová křtila 12. května 2017 v rámci 23. mezinárodního veletrhu Svět knihy Praha své nakladatelství MaHa. Vlastní nakladatelství založila na konci roku 2016 a na jaře 2017 v něm vydala první publikaci, a sice erotický román Poháry touhy. Tento titul je její 13.  knihou a jde o emotivní příběh kombinující milostné peripetie hlavní hrdinky s mystickými prvky věcí mezi nebem a zemí.
„V nakladatelství MaHa budu publikovat hlavně svá díla, a to v tištěné a audio podobě. Postupně hodlám vydávat i jiné autory, zejména ty, kteří píší podobně laděné knihy jako já – tedy erotické, detektivní, s rouškou tajemna. Jsem patriot, takže se nepoženu do překladů. Chci podpořit české spisovatele, myslím, že si to zaslouží,“ osvětlila Harasimová moderátorce Petře Zajíčkové plány nového nakladatelství. V tom již letos na podzim vyjde autorčin čtrnáctý román a čtenáři se mohou těšit na napínavý erotický krimithriller.
Nakladatelství MaHa pokřtili herci Ladislav Frej a Pavel Nečas, třetím kmotrem se stal majitel vinařství Radek Sedláček, který akci sponzoroval vínem. „Je skvělé, že MaHa pokřtili muži, kteří mají blízko k jižní Moravě, kde nakladatelství sídlí. Pavel Nečas je z Hustopečí, kde žiji, a Ladislav Frej má také kořeny v našem kraji. První titul, který jsem v MaHa vydala, je z vinařského prostředí, proto jsem pozvala Radka Sedláčka. A jak Pavel, tak Ladislav jsou milovníci vína, takže se všechno krásně propojilo,“ usmívá se spisovatelka.
Před samotným křtem a závěrečnou autogramiádou přečetli kmotři ukázky z románu Poháry touhy i toho připravovaného. Lechtivé knižní pasáže střídaly podobně košilaté historky z divadla či natáčení. Pavel Nečas se podělil o pikantní momenty z milostné scény, při níž měl vystupovat tak, jak ho pánbůh stvořil. Ladislav Frej navázal tím, že filmaři často nesmyslně skrývají mužskou nahotu. „Promiňte, že jsem až tak popisný, ale když ta žena na dotyčném doslova rajtuje, tak tam ta erekce zkrátka je. A v některých záběrech to musí být vidět. To ‚toporo‘ prostě nejde zapřít,“ gestikuloval herec.
Pak už se mohlo křtít – tentokráte ne tradičním sektem, nýbrž jihomoravským bílým vínem. „Markétě a jejímu nakladatelství ze srdce přeji, aby uspělo v dravé konkurenci a získalo si spousty a spousty čtenářů,“ popřál spisovatelce a nakladatelství MaHa Pavel Nečas. Herec Ladislav Frej křest zakončil stylově, zazpíval totiž úryvek lidové písně. Kmotrou se měla stát také režisérka Irena Pavlásková, kterou však na poslední chvíli odvolala neodkladná záležitost. Alespoň telefonicky však nakladatelství MaHa popřála mnoho zdaru a hodně krásných knih.


Foto: Petr Bureš