Neděle, 21 července
Shadow

Kuchařka celá v brněnském hantecu

Spread the love
V pražském Neoluxoru proběhl křest nové knihy 50 odstínu hantecu, kterou napsal brněnský bard Honza Žanek Hlaváček a ilustroval Libor Machata.
Kniha je vlastně dvoukniha. Z jedné strany je to Hantec v zážitcích padesáti VIP osobností šoubyznysu a z druhé První hantecová kuchařka na světě. Jídla s příběhem.
To, že hantec způsobuje dobrou náladu a navíc chutná skvěle, zjistíte v dvojknize 50 odstínů hantecu / 50 chutí hantecu. V padesáti rozhovorech s našimi celebritami, které se nějakým způsobem „dotkly“ hantecu, se dočtete často i dost pikantní historky legendárních brněnských postav. I třeba o tom, jak se stalo, že se Zlatý slavík do Brna nedostal, a jak se vlastně v Brně hantec objevil. Pro tápající v tomto slangu nechybí ani hantecový slovníček.
Naprosto revolučním počinem je siamské dvojče publikace – hantecová kuchařka. Podle ní zaručeně uvaří skvělé jídlo s příchutí hantecu i naprostý kuchařský antitalent. Jinak nevařící autor totiž všechny pokrmy osobně připravoval a své zážitky z kuchyně v knize barvitě popsal. Není bez zajímavosti, že během tohoto počínání přibral dvanáct kilo. Uvedené recepty mají dokonce i svoje vlastní příběhy.
Vlastního křtu se kromě autorů zúčastnili Petr Martinák, Miroslava Součková a Petr Vodák. Křest moderoval Luboš Xaver Veselý.