Neděle, 16 června
Shadow

Kryštof Michal nahradí Sylvestra Stalloneho v Rockym

Spread the love
Kultovní oskarový film Rocky se v podobě muzikálu dostává i na naše jeviště a my se můžeme těšit až 3. března 2017 v Kongresovém centru Rocky Balboa zazpívá poprvé. Hlas mu propůjčí Kryštof Michal, Jan Kříž a Peter O. Pecha, kteří budou v této hlavní roli alternovat.
Muzikál se světovou premiérou v hamburském divadle Operettenhaus v listopadu 2012 velice kladně ohodnotil i autor scénáře filmu a představitel hlavní role Sylvester Stallone. „Jsem nadšený, že se můj původní příběh bude odehrávat na velkém jevišti. Příběh Rocky je velmi podobný mému životu – ​​začínal jsem s ničím a den co den bojoval o role a uznání. Svoje pocity jsem dal do těla boxera, aniž bych měl tušení, že milióny lidí na celém světě to prožívají stejně,“ sdělil Stallone, pro kterého byla tato role odrazovým můstkem mezi globální hvězdy stříbrného plátna.
Pro jednoho z představitelů hlavní role zpěváka Kryštofa Michala známého z kapely Support Lesbiens nyní Portless je tato úloha premiérou v muzikálech. „Dvacet let jsem nabídky z muzikálového prostředí odmítal. Nikdy jsem se moc necítil jako muzikálový typ a byl jsem šťastný, že mám kapelu, které to šlape. Ale takováto nabídka se odmítnout nedá… Vždyť Rocky byla jedna z ikon našeho mládí! Možná na mě ta role celou dobu čekala,“ vysvětlil zpěvák, který ocenil, že mu v práci na této roli pomůže průprava z mládí, kdy se připravoval na kariéru vrcholového sportovce.
Muzikál Rocky měl světovou premiéru 18. listopadu 2012 v hamburském divadle Operettenhaus a sklidil pozitivní recenze. Na základě německého úspěchu byl v dubnu 2014 uveden na newyorské Broadwayi a získal cenu Tony za originální scénografii. Režií českého zpracování je pověřen německý režisér Christoph Drewitz, který má s tímto muzikálem veliké zkušenosti, protože se podílel také na verzích muzikálu Rocky pro Broadway a Hamburk.
Inspirující příběh o odvaze a vytrvalosti umocňuje originální hudba včetně hitparádových hitů „Eye of the Tiger“, „Fight from the Heart“ a „Gonna Fly Now“, která byla nominována v roce 1977 na Oscara za nejlepší filmovou píseň. Původní hudbu muzikálu ROCKY zkomponoval Stephen Flaherty, texty napsala Lynn Ahrens. Tento tandem získal cenu Tony a byl 2x nominovaný na Oscara. Autor libreta Thomas Meehan napsal také předlohy k muzikálům The Producers a Hairspray. České texty jsou z pera Michaela Prostějovského, jehož textařskou práci z znáte z domácích verzí muzikálů Jesus Christ Superstar či Evita.