Pátek, 21 června
Shadow

Krásky z České Miss proháněly piloty Formule 4

Spread the love
Sport a krása, to je spojení, které zaručeně přitáhne pozornost. Stejně tak tomu bylo v Praga Aréně, kde se sešli jezdci Charouz Racing System, historicky první české stáje v seriálu Formule 2, a nejkrásnější dívky republiky ze soutěže Česká Miss. Nechyběli zajíčci Playboy, sexy hostesky a samozřejmě ani partneři týmu či zástupci médií. Ti všichni si užili odpoledne plné dobrého jídla, pití, zábavy a závodů na motokárách.

Pokud jste ve středu odpoledne v Praze hledali místo s koncentrací krásných dívek a úspěšných sportovců, těžko jste mohli dorazit jinam, než do Praga Arény. Celé odpoledne tam mohli fanoušci motorsportu obdivovat monopost reprezentanta šampionátu F4 Toma Beckhäusera a hlavně formuli 2 vítěze z Monaka Antonia Fuoca. Oba vozy bedlivě hlídali technici Charouz Racing System. Aby také ne, takový stroj je pořádně drahá „legrace“ a možnost fyzicky se jej dotknout, se nenaskytne každý den. A kde jsou formule, tam bývají i jezdci. Stejně tak tomu bylo i v Praga Aréně.

Největšími hvězdami odpoledne byli samozřejmě jezdci F2 Antonio Fuoco a Louis Delétraz. Ital Antonio před pár týdny vyhrál jeden z nejprestižnějších závodů celé sezóny – sprint v křivolatých uličkách Monte Carlo. Obrovský úspěch české stáje pak dokonal Švýcar Louis Delétraz, který tam suverénně obsadil druhé místo. Tyto dva borce doplnili kolegové z Formule 4 Tom Beckhäuser a Lirim Zendeli. Zatímco pilot s makedonskými kořeny, bochumský rodák Zendeli s obrovským náskokem vede průběžné pořadí německé F4, Beckhäuser coby nováček sbírá důležité body. Oba válčí za tým US Racing – Charouz Racing System, kde došlo ke spojení sil bratra legendárního Michaela Schumachera – Ralpha a Antonína Charouze. To, že jde o opravdu dobře zvolenou spolupráci, dokazuje i pohled na průběžné pořadí týmů německé F4, kde USR-CHRS vede s velkým přehledem. Pátým do party neohrožených jezdců v pražské motokárové aréně byl talentovaný Petr Ptáček. Ten pro změnu jezdí převážně italskou F4 v barvách týmu, momentálně je vůbec nejlepším nováčkem a i on patří pod křídla Antonína Charouze.

Ačkoli setkání probíhalo v ryze sportovním prostředí, závodníkům směle konkurovala i ženská krása. Za hvězdy v Praga Areně byly i novopečené České Miss. PR specialista značky Hyundai Jan Pohorský v rámci akce předal třem nejkrásnějším dívkám – nové České Miss Lee Šteflíčkové, I. vicemiss Janě Šiškové a II. vicemiss Tereze Křivánkové – klíčky od vozů Hyundai Kona (Křivánková pak dostala na vlastní žádost Hyundai i10 v automatu). Závodní odpoledne si nenechaly ujít ani další finalistky tradiční soutěže krásy, konkrétně Aneta Mitušinová, Tereza Havlová, Mariana Bečková a Lucie Korubová a nutno podotknout, že letošní ročník byl nadmíru vydařený, všechny dívky jsou vskutku nádherné.

A že jsme byli v motokárové aréně všichni přítomní piloti předvedli své umění v motokárách. Nejdříve se na trať patřila pouze pilotům Formule 2 Antoniu Fuocovi a Louisi Delétrazi, kteří předvedli své dovednosti za volantem motokár. Poté na trať vyrazili piloti Formule 4 Tom Beckhäuser, Lirim Zendeli a Petr Ptáček společně s vítězkami letošního ročníku České Miss Leou Šteflíčkovou, Janou Šiškovou a Terezou Křivánkovou. Lea s Janou kluky překvapily, jak si rozuměly s motokárami. Ale nakonec piloti po velkém úsilí z tohoto měření za volantem vyšli nakonec vítězně.