Pátek, 14 června
Shadow

Jaromír Jágr radil rodičům na Sporťáčku jak vybrat sport pro děti

Spread the love
Druhá zářijová sobota v pražském sportovním areálu Hamr v Braníku patřila již tradičně pražskému zastavení sportovního festivalu Sporťáček. Letošní ročník je ve znamení projektu Wannado, který spojuje lidi a sport.
Wannado je první mezinárodní platforma přivádějící děti a mládež k pohybu. Svým pestrým multimediálním obsahem hledá rovnováhu mezi rychle se šířícími lákadly digitálního světa a tolik potřebnou fyzickou aktivitou dnešních dětí. Právě moderní technologie Wannado využívá k návratu dětí ke sportu. Ukazuje jim, že tělesná aktivita přináší kvalitnější a radostnější život. Co byl pražský Sporťáček? Bezmála 13 000 návštěvníků, množství nejrůznějších sportů, závody na překážkové dráze Ninja Race, tanec s novými postavičkami i největší hvězdy českého sportu. Pod heslem „Vyber si svůj sport“ bylo pro děti i dospělé k dispozici 129 sportovních stanovišť, kde si děti mohli okusit nejrůznější sporty, které se zde představili, od tenisu, golfu, kanoistiky, až po lyžování na sněhu, lakros nebo jugger, ale i šachy, skákání přes švihadlo a cvrnkání kuliček.
Kromě vlastních zkoušek sportů, se děti mohli setkat i s našimi hvězdami, které ze sportu znají. Na hlavní pódium, ze kterého celý sporťáček úžasně moderovali Zorka Hejdová a Martin Pořízek, dopoledne přišel děti podpořit akrobatický letec Martin Šonka, rychlostní kanoisté a čerství mistři světa z Račic Josef Dostál a Martin Fuksa, freestylový motokrosař Petr Pilát, odpoledne zase hokejista Milan Hnilička, tenista Radek Štěpánek, golfistka Klára Spilková, beachvolejbalistky Kristýna Kolocová a Michala Kvapilová, oštěpař Jan Železný, bývalý fotbalový reprezentant Ladislav Vízek nebo Jakub Štáfek alias Lavi či sportovní komentátor Stanislav Bartůšek, ale největší sportovní hvězdou, na kterou se všichni těšili, byla aktivní legenda českého hokeje Jaromír Jágr.
Všichni do jednoho se shodli, že nečekali tak velké množství sportů a pochvalovali si celkovou velikost areálu. „Já bych si klidně vyzkoušel všechny sporty, mě sportování hrozně baví, vybral bych si nejspíš nějaký akčnější, ale vyzkoušel bych všechny,“ prozradil na sebe kanoista Martin Fuksa. Podobně na tom byla i golfistka Klára Spilková: „Kdybych takový festival navštívila jako malá, asi bych tady zkusila úplně všechno,“ komentuje. „Každým rokem mě polije krásná atmosféra, když vidím děti zkoušet si různé sporty. Když vidím jejich nadšené obličeje, tak mám chuť si něco i sám vyzkoušet. Užívám si to naplno, jsem rád, že tady můžu být,“ pochvaluje si náladu festivalu motokrosař Pilát.
Hokejová legenda Jágr a triatlonista Tomáš Svoboda zase radili rodičům. „Nejdůležitější je najít ten správný sport nebo narazit na člověka, který vám poradí,“ doporučuje Jágr. Svoboda zase podporuje nechání volby sportu na dětech. „Měly by se rozhodnout ty děti, jaký sport chtějí dělat. Pokud to nevědí, vzal bych je na sport, který rozvíjí všeobecnou kondici či koordinaci. A nechal to časem uzrát, hlavně ať se rozhodnou děti samy,“ doporučuje Svoboda.