Pondělí, 22 července
Shadow

Hvězdy pro UNICEF 2018

Spread the love
V úterní večer 17. 4. se sešli naše módní návrhářky a módní návrháři v Českém muzeu hudby, aby nechali předvést ukázky ze svých současných módních kolekcí na letošní benefiční módní show Hvězdy pro UNICEF, konaný pod záštitou starosty městské části Praha 1 Oldřicha Lomeckého.
V rámci benefičního večera, kterým nás provázela moderátorská dvojice Hana Heřmánková a Petr Rajchert, byly předvedeny vždy čtyři modely od jednotlivých zúčastněných návrhářů, kdy tři předvedly modelky a jeden návrhářem vybraná dáma, známá osobnost našeho kulturního světa. Některé přítomné dámy, kromě toho že se předvedly jako modelky, i zazpívali po dvou svých písní. A tak jsme mohli slyšel i oblíbenou píseň Když se načančám v podání Heidi Janků úchvatně vypadající v šatech od Petra Kaloudy. Francouzské šansony zazpívala Světlana Nálepková v modelu Yvony Leitner. Dvě své slavné písně předvedla v modelu od Jaroslavy Procházkové Jitka Zelenková, k nim přidala Leona Machálková v šatech od Taťány Kovaříkové slavnou skladbu Leonarda Cohena Hallelujah. Jako královna v šatech od Heleny Fejkové vypadala Monika Absolonová, která si jako jednu z písní vybrala slavnou muzikálovou píseň Karla Svobody Lásko má já stůňu. Na závěr přidala izraelské písně Jitka Čvančarová, vyslankyně dobré vůle UNICEF v České republice, v modelu Liběny Rochové.
Nakonec předal Dr. Pavel Kukleta do rukou ředitelky české pobočky UNICEF paní Pavly Gomba výtěžek z této charitativní akce ve výši 102 535 Kč určený na vzdělávací projekty UNICEF nákupem sad „Škola v krabici“. Jedna sada „Škola v krabici“ je kompletní sestavou učebních a vzdělávacích pomůcek, která v krizových situacích umožní dětem pokračovat ve školní docházce. Obsahuje vše potřebné pro 40 žáků a učitele – knihy, sešity, tužky, pastelky, gumy, pravítka, křídy, třídní knihu, vysílačku na solární baterie, včetně plechovky černé barvy, pomocí níž se z víka boxu vytvoří funkční tabule. Pokud chcete i vy pomoci, můžete se podívat na stránky Českého výboru pro UNICEF a vybrat si jak pomoc dle Vašich možností.