Pondělí, 22 července
Shadow

Hana a Petr Ulrychovi si k životním jubileím připravili novou kompilaci!

Spread the love

Legendární dvojice české a moravské hudby Hana a Petr Ulrychovi slaví úctyhodných 75 a 80 let života plus šest společných dekád na hudební scéně. K&tomu přichází s novým výběrovým albem, které shromažďuje ty nejlepší okamžiky jejich kariéry.

Hana a Petr Ulrichovi - Javory (©Supraphon)

Kompilace Odkud a kam / To nejlepší 1969-2022 zahrnuje 12 vybraných písní na LP a 15 na CD a digitálně, mapujících neuvěřitelnou hudební cestu obou sourozenců. Odkazují na průlomovou éru bigbítových šedesátých let a tematických sedmdesátek, provází posluchače přes slavné období s kapelou Javory, až po současný obnovený průnik elektrického zvuku s folklorními prvky. Na výběru písní se Petr s Hankou sami podíleli.

Hana a Petr Ulrychovi – Odkud a kam / To nejlepší 1969 – 2022 (upoutávka)

Petr Ulrych vysvětluje: „Chceme sdílet s našimi fanoušky to nejlepší z toho, co jsme vytvořili. Tato kompilace je jakousi retrospektivou našich životů a hudby, kterou jsme vytvářeli s láskou a vášní.“

Hana a Petr Ulrichovi - Javory (©Jef)

Album připomíná mnohé skvělé chvíle jejich kariéry, od Atlantisu přes Odysseu či Nikolu Šuhaje až po Javory beat a současnou spolupráci s Hradišťanem. Ukazuje také jejich mimořádnou schopnost citlivě spojit lidovou hudbu s novými, originálními prvky. Spolupráce sourozenců Ulrychových tak nepochybně patří mezi vrcholy naší populární hudby posledních šesti desetiletí.

Javory (©Supraphon)

Sourozenci Ulrychovi nám připomínají, že muzika je příběhem života. Jejich výběrové jubilejní album je pohledem do minulosti, který zní naprosto čerstvě a přitažlivě překonává hranice několika hudebních žánrů.

Toto výběrové album úžasných sourozenců Ulrychových je k dostání v eshopu vydavatelstí Supraphon.