Neděle, 21 července
Shadow

Filip Renč obdivoval práci Jakuba Ludvíka, Hamrová si dělala selfie na kalendář

Spread the love

Kateřina Hamrová (49) přijala nabídku fotografa Jakuba Ludvíka a moderovala v luxusním Hartigovském paláci křest jeho kalendáře a diáře 2017. Během večera si s přítomnými hosty pořizovala selfie, ze kterého si hodlá udělat kalendář a potěšit jím všecky vyfocené.

Zamiloval jsem se do atmosféry Hartigovského paláce a nechal se jím inspirovat. Vznikl tak speciální program v jednotlivých komnatách paláce. Chtěl jsem zachovat syrovost a podstatu a nechat vyznít důležité. Zatímco kalendář je pouze o pohybu. V diáři se prolínají fotografie bardů české kultury a sportu s fotografiemi na téma pohyb. Roky jsem pracoval na technice a snažím svou práci dotahovat k ještě větší dokonalosti. Dnes mám sbírkou fotografií, které jsou jedinečné a cenné tím, že už nelze udělat jiné. Fotografoval jsem takové bardy jako byl V. Brodský, S. Zázvorková, S. Beneš, Z. Kabátová a mnoho dalších, kterým nikdy nepřestanu být vděčný za to, že mi věnovaly několik hodin, aby mohly fotografie vniknout. Jsou to neskutečné poklady,“ řekl sám fotograf.
A kdo se ze známých osobností české a slovenské kultury, sportu se v diáři objeví? Stella Zázvorková, Marta Kubišová, Josef Somr, Boris Rösner, Mikuláš Huba, Viktor Preiss, Libor Vaculík a Petr Malásek, Lucie Vondráčková nebo Jakub Kohák.

Zvětšené fotoportréty z diáře zdobily i stěny Hartigovského paláce během křtu. V jednotlivých sálech, pod schodištěm a dokonce i v historické prádelně pak proběhla vystoupení gratulantů večera. V růžovém sále nechal Felix Slováček rozezvučet svůj saxofon, zpěvák Ondřej Ruml věnoval Jakubovi Ludvíkovi Horáčkovy a Hapkovy Havrany na sněhu. U klavíru netradičně romanticky zazpívala R‘n‘B zpěvačka Stili. Sámer Issa dokonce zpíval píseň Znova, jejíž slova napsal sám fotograf Jakub Ludvík. Muzikálová zpěvačka Tereza Navrátilová vystoupila v historické prádelně společně se saxofonistou Štěpem Sklenářem s evergreenem Sommertime. V modrém sále nechyběl pohyb v podobě dech beroucího vystoupení pole dance tanečnic Jarmily Ptáčníkové, Aleny Slovákové, Majky Vargové a Veroniky Balíkové z Vertigo Pole Fitness či gymnastické číslo mistryně Evropy Martiny Šťastné. Závěr události roku patřil sólistovi opery Národního divadla Vratislavu Křížovi a klavírní variaci skladatele a hudebníka Varhana Orchestroviče.

Během večera přišli projevit Jakubově práci obdiv i další známé osobnosti: Filip Renč, Miriam Landa, Kate Matl, Markéta Harasímová nebo Angel Wicky.

Text: Beata Skvělá
Foto: Petr Bureš