Neděle, 21 července
Shadow

Expartner Vilhelmové se bude ženit

Spread the love

Nejlepší český saxofonista a občasný herec Petr Kroutil, který před lety zazářil po boku Tatiany Vilhelmové a Ani Geislerové v pětidílném seriálu Karla Kachyni –  Prima sezóna, konečně našel smysl života. Po bouřlivém mládí, kdy byl spojován s několika ženami z českého showbyznysu, se charismatický umělec konečně zklidnil. Založil sedmnáctičlenný big band s názvem Original Vintage Orchestra a s podporou režiséra Jiřího Vejdělka vytvořil velkolepé hudební představení, které jinde v Evropě není k vidění. Muzikantovi se navíc daří i v osobním životě, na Vánoce poklekl a požádal svoji dlouholetou přítelkyni o ruku. Ta souhlasila, a tak to vypadá, že se Petrovi blýská na lepší časy nejen v kariéře, ale i doma.

Televizní Prima sezónu už má Petr Kroutil dávno za sebou, ta životní, ale právě přichází. Vzpomíná někdy Petr na natáčení seriálu a nechybí mu jeho bývalé herecké partnerky? „Na natáčení seriálu vzpomínám velmi rád, bylo to krásné období, do své tehdejší herecké kolegyně Tatiany Vilhelmové jsem byl dokonce platonicky zamilovaný. S Dannym Smiřickým, kterého jsem ve snímku ztvárnil, ale dnes už nemám nic společného,“ vzpomíná Petr Kroutil na období, kdy mu bylo dvacet let.

Hudba se Petrovým životem prolíná už od malička. Saxofon a klarinet vystudoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka a na prestižní Berklee College Of Music v Bostonu. Indickou flétnu studoval dva roky na Kathmandu University v Nepálu. Od svých osmnácti let hrál s Ondřejem Havelkou. Hudba ho pojí i s jeho dcerou Rosie, ta je nyní zpěvačkou v jeho novém hudebním projektu Original Vintage Orchestra, kvůli němuž Kroutil musel odmítnout i zajímavé angažmá kapelníka, sólisty a aranžéra pro vznikající big band pana Jiri Suchého v divadle Semafor.