Pátek, 21 června
Shadow

Divoký večer Libora Petrů: Havárie, nemocnice a křest nového alba

Spread the love
„Nejsem náhodou v nebi?“ smál se zpěvák, herec, imitátor a muzikant Libor Petrů (56) na křtu svého nejnovějšího cédéčka nazvaného Někoho mít když jej obklopily známé zpěvačky a herečky. Se všemi si totiž zazpíval duet na svém albu, které navíc podporuje dobrou věc. „Deska vznikla na podporu 1. kočičího útulku na Vysočině, jelikož mám kočky velmi rád. I proto je foto našeho Luciáše na titulu CD,“ přiznal Libor Petrů.
Křest se přitom málem nekonal. Libor Petrů totiž jen hodinu před jeho začátkem skončil v nemocnici. „Už jsme jeli s přítelkyní do restaurace, kde se křest konal a měli jsme havárii. Seděl jsem na místě spolujezdce a mladý kluk nám nedal přednost zprava. Nabourali jsme a já se pořádně praštil. Byla to strašná rána, nejdříve mě bolelo koleno, takže jsem kulhal a poté jsem ucítil, jak mi roste na hlavě velká boule,“ vzpomíná na dramatické chvíle Libor Petrů. „Za pár minut přijela záchranka, a když zjistili, že mám poraněnou hlavu, převezli mě do nemocnice na CT hlavy,“ vyprávěl zpěvák.
V nemocnici se naštěstí zjistilo, že nekrvácí do mozku a nakonec byl propuštěn na křest. „Takže rovnou z nemocnice mě vezl kamarád na křest, na který jsem přijel necelou hodinu po jeho začátku. Naštěstí nikdo neodešel a i když jsem byl lehce zmatený, album jsme nakonec pokřtili. Dokonce jsme si i zazpívali pár duetů, ale přiznávám, že mi to moc nešlo, takže hned u prvního s Heidi Janků jsem zapomněl text a poté ho trochu popletl,“ usmívá se Libor Petrů s tím, že to pořádně bolela hlava. I proto se okolo Libora na křtu točily všechny herečky a zpěvačky včetně Heidi Janků. Jako jediná se dokonce neudržela a rozhodla se mu bolístku mateřsky pofoukat. „Nemohla jsem si pomoct, ale když jsem se dozvěděla, co se Liborovi stalo, úplně ve mně hrklo“ řekla na křtu sympatická Heidi.
Na večírku nechyběla ani herečka Michaela Kuklová (48), která s Liborem nazpívala duet Kout, kde není mráz. „S Míšou se známe řadu let a seznámil nás Jarda Sypal, když jsme připravovali divadelní představení. Na CD s ní mám písničku Kout, kde není mráz, která má zajímavou historii. Míša mi na rovinu řekla, že se jí moc líbí má hudba, ale můj text jí moc nesedí. Nakonec tedy nechala písničku u svého kamaráda Rudolfa Kubíka přetextovat a nazpívali jsme ji s úplně jinými slovy, než byla ta moje původní. Míša je úžasná ženská, která se nebojí říct, když jí něco nesedí,“ rozplýval se nad usměvavou Michaelou Kuklovou Libor Petrů.
Určitě největším živlem byla na křtu zpěvačka Petra Zámečníková (50), která se ve druhé polovině osmdesátých let prosadila v duu s Jiřím Strnadem a nahradili tak tragicky rozpadlé duo Iveta Bartošová – Petr Sepeši. 
Další známou tváří, která se objevila na cédéčku byla Marcela Holanová, Petra Janů (Šílím), Eva Pilarová (Zpěvy vánoční), Magda Malá (Zvonek zvoní), (Šárka Rezková (365), Miluška Voborníková (Když budeme si přát) nebo Karolína Gudasová (Továrna na dárky).


Foto: Petr Bureš a Václav Tměj