Čtvrtek, 25 července
Shadow

DESPERADOS HIGH JUMP

Spread the love

Osmnáctý ročník mistrovství České republiky Desperados High Jump v extrémních skocích do vody ve volné přírodě, známé ve světě jako cliffdiving, se uskutečnil v žulovém lomu v Hřiměždicích u Příbrami ve dnech 4. a 5. srpna 2017. DESPERADOS HIGH JUMP není festival, Desperados High Jump je událostí léta, která dohromady spojuje sport, zábavu, pozitivně nabitou atmosféru a skvělé lidi všech věkových kategorií. Počet závodníků byl na letošním Desperados High Jump rekordní. Kromě úžasných výkonů skokanů akce nabídla koncerty kapel Hentai Corporation a Wohnout. Hvězdami na letošním Desperados High Jump bylo producentské duo Smash Hifi live, vystoupily Djové z různých koutů světa jako například Stanton Warriors z Velké Británie, Dj Friky, Dj Pixie, Dj Rich a Jahmusic Lightaz. Dále jste se mohli těšit na řadu doplňkových činností, které pro vás organizátoři připravili.

Novinkou v Hřiměždicích bylo zvýšení závodní skokanské plochy a to na 20 metrů nad hladinou vody, kromě stálých 12 metrů a 16 metrů. Nechyběla ani exhibice skákání z 30 metrů, flyboard, skoky z BLOBu a skoky stylových placáků.

Desperados High Jump se zúčastnil čerstvý vícemistr světa highdivingu Michal Navrátil. Přijel do Hřiměždic rovnou ze světového šampionátu v Maďarsku, kde reprezentoval Českou republiku. Navrátil v Budapešti vybojoval stříbrnou medaili. Na Desperados High Jump se předvedli kompletní medailisti nedávného mistrovství Evropy cliffdivingu ve Švýcarsku. Brit Aidan Heslop (15), ovládl porotu svým skokem a vyhrál mistrovství České republiky cliffdivingu v Hřiměždicích. Mladý Aidan má velký talent. Přesvědčit o tom mohou jeho výsledky a respekt ostatních skokanů. 

Hlavní atrakcí pro návštěvníky byla obří skluzavka, letos navíc navýšena o nájezdovou rampu a kicker. Pivo Desperados bylo letos generálním partnerem akce, díky kterému jste se při jeho zakoupení mohli dostat na skluzavku. Na neuvěřitelné akrobatické skoky, hudbu, slunce, vodu se do Hříměždic přijely podívat davy lidí.

 

text: Anna Málková

foto: Aquiel Vebrová