Čtvrtek, 13 června
Shadow

Dáda Patrasová křtila dětskou knihu spisovatelky smyslných románů Markéty Harasimové

Spread the love
Spisovatelka Markéta Harasimová, známá svými eroticko-kriminálními romány, vydala na sklonku zimy knihu zcela jiného žánru. Knížka Z deníku kočičky Ťapičky je její prvotinou pro dětské čtenáře, a stejně jako ostatní autorčiny knihy se dočkala velkolepého křtu, na kterém nechyběli VIP hosté, mezi nimiž byla i moderátorka Štěpánka Duchková. Knihu vydalo ostravské nakladatelství Bookmedia a je to titul interaktivní, ve kterém kromě příběhu a krásných ilustrací Báry Kubátové nechybí různé úkoly jako třeba luštění sudoku, hledání rozdílů, anebo omalovánky. Knížka dětem hravou formou předává řadu důležitých životních zásad a poukazuje na nešvary, kterým bychom se měli vyhýbat.
„Doposud jsem napsala, jak bylo řečeno, čtrnáct detektivek s erotickým podtextem a nemíním s nimi končit. Brzy vyjde další a psát je budu i nadále, protože se čtenářům líbí. Tohle je změna, můj debut pro caparty. Rozhodla jsem se napsat tuhle knížku proto, že mé kamarádky mají malé děti, tak aby se pobavily i ony. A protože mám ráda zvířátka a hlavně kočky, je to kniha o kočičce Ťapičce,“ objasnila na křtu Markéta Harasimová, která již v dubnu vydá svou šestnáctou knihu, opět detektivní příběh s pikantními pasážemi.
Knížku Z deníku kočičky Ťapičky pokřtili spolu s autorkou Markétou Harasimovou a ilustrátorkou Barborou Kubátovou v rolích kmotrů Dáda Patrasová a Michal Nesvadba, Slávek Boura, který celý křest moderoval a za vydavatelství Bookmedia Viktorie Šmajstrlová. „Kmotry jsem vybírala intuitivně,“ vysvětlila spisovatelka. „Chtěla jsem někoho, kdo je s dětmi úzce spjatý, a první mě napadla Dáda. Byla jsem ráda, že okamžitě souhlasila. Michal Nesvadba a děti, to je skoro synonymum, a svým přijetím mě také velmi potěšil. Se Slávkem se známe už nějaký čas, je to hravá duše. Což k pohádkám tak nějak patří.“
Před samotným křtem došlo také na čtenou ukázku z křtěné knížky. Té se překvapivě nezhostili kmotři, ale sama autorka. A důvod proč byl všem jasný po prvních slovech, která zazněla. „Jmenuji se Ťapička, a jsem bílé koťátko s šedými proužky na zádech a na ocásku,“ představila Harasimová hlavní hrdinku imitací kočičího hlásku, kterou velice příjemně oba kmotry překvapila.
„Přijala jsem tuhle roli ráda, pohádek není nikdy dost, sama jsem v mnoha kdysi hrála, takže jim fandím. A že bych po dlouholetých zkušenostech mohla i sama napsat nějakou knížku pro malé čtenáře? No, dost často se mě na to lidé ptají, ale zatím to nehrozí. Ovšem i u mě platí ono známé – nikdy neříkej nikdy, takže budoucnost ukáže,“ vyjádřila se během křtu Dáda Patrasová, kterou celou dobu neopouštěl úsměv. 
„No, byl jsem natěšený, protože jsem si nejdříve myslel, že půjde opět o nějaký napínavý příběh s prvky, které dost rozdovádí hormony, takový jaký Markéta umí, leč opak je pravdou. Budu kmotrem pohádky, ale nezoufám si. Když se podívám do občanky na datum narození, vlastně to bude i literatura pro mě, takže se těším, co se o životě koček dozvím,“ smál se rozveselený Boura.

foto: Markéta Kobrsková a Petr Bureš

Všichni kmotři se v závěru shodli na tom, že tahle dětská knížka by neměla chybět na žádném dětském nočním stolku, a mohlo se přistoupit k autogramiádě.
A my již máme zprávy, že Markéta Harasimová již začala psát pokračování této milé knížky.