Pondělí, 20 května
Shadow

Belmondo o Belmondovi

Spread the love
Legendární Jean-Paul Belmondo se ve svých čtyřiaosmdesáti letech vůbec poprvé rozhodl veřejně sdílet svůj vzrušující osobní i profesní příběh – a rovnou ve dvou knihách! První, Mých tisíc životů, je vzpomínková autobiografie napsaná s typickým, Bébelovi vlastním humorem.
Druhá s názvem Belmondo o Belmondovi je velké fotografické album, jehož jednotlivé kapitoly propojují Belmondovy osobní poznámky a komentáře. Obě pozoruhodné publikace v českém překladu 25. října vydalo nakladatelství Práh – titul Mých tisíc životů navíc ve stejný den také jako audioknihu v mistrovské interpretaci dlouholetého dabéra Jiřího Krampola. Vzpomínky hrdiny filmů Zvíře, Muž z Acapulca nebo Policajt nebo rošťák vychází v audioverzi ve světové premiéře pouze v českém jazyce.
Slavnostní křest těchto dvou mimořádných knih a jedné ještě mimořádnější audioknihy proběhl v knihkupectví NEOLUXOR za přítomnosti Jiřího Krampola, kdy rolí kmoter se ujaly herečky Anna Fialová a Anna Linhartová. Mezi hosty křtu byl i Václav Upír Krejčí.