Neděle, 14 července
Shadow

Bardo Thödol mění název, připojí se k němu Kamil Střihavka. Premiéru doprovodí výstava o Tibetu a handpanista Jiří Káš

Spread the love

Kamil Střihavka / Foto: Lukáš Jindra

Symfonicko-rockovou operu Bardo Thödol čeká obnovená premiéra. Jednu z hlavních rolí bude nově v adaptaci Tibetské knihy mrtvých mít Kamil Střihavka, který se divákům představí jako Guru. Mění se i název opery, přibyl podtitul Cesta duše.

Obnovená premiéra je naplánovaná na 30. října v 16 hodin. Představení Bardo Thödol: Cesta duše se spojí s vernisáží výstavy fotografií z Tibetu. Ta začne v 18:30 hodin ve foyer divadla za přítomnosti autora snímků a poutníka Jaroslava Havlíka. Kmotry výstavy se stanou Kamil Střihavka a tibetoložka Zuzana Ondomišiová.

„Bardo Thödol vždy vybízelo k propojování různých akcí. Tentokrát na operu navážeme výstavou, která ukazuje krásu i realitu současného Tibetu,“ říká výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

Vernisáž doprovodí hrou na handpan umělecký šéf RockOpery Praha Milan Steigerwald a Jiří Káš, přední český výrobce NEO handpanů, tedy kovových hudebních nástrojů ve tvaru UFO, s nimiž se diváci už seznámili například při poslední repríze rockové opery Troja. Jiřího Káše mohou diváci znát například díky magazínu Playboy, kde působil několik let jako hlavní fotograf. Hru na NEO handpan propaguje při svých koncertech a workshopech. Je majitelem HandpanCentra v Říčanech, objevil se také v populárním pořadu Česko Slovensko má talent.

Jiří Káš – NEO handpan výroba

Handpany Milana Steigerwalda velice zaujaly. „Líbí se mi, jak originální zvuk handpan má. Podle mě tento nástroj nabízí obrovské možnosti. Chci ho ukázat širší veřejnosti a rád bych s ním v budoucnu experimentoval ve své hudební tvorbě,“ říká Steigerwald.

Milan Steigerwald – NEO handpan

Vstupenky na www.rockopera.cz/program