Neděle, 16 června
Shadow

Bajkeři vjeli do kin

Spread the love
Do českých kin vjela razantně další česká novinka letní komedie Bajkeři podle scénáře dnes jednoho z nejvyhledávanějších autorů, Petra Kolečka.
Bajkeři slibují být rozvernou letní komedií ve stylu Snowboaďáků a Rafťáků. Nevlastní bratři Jáchym a David společně s kamarádem Sašou tráví většinu času ve světě sociálních sítí. Vztahy pro ně představují chaty s virtuálními dívkami, které nikdy neviděli, obživu falešná módní show, v níž se předstírá něco, co není a největší životní problém pak vybitý mobil nebo nefunkční wifi. Na nátlak rodičů jsou donuceni vydat se pod vedením Davidovy půvabné „macechy“ Terezy na dvousetkilometrový cyklovýlet. S překvapením zjišťují, že tam venku je skutečný svět, v němž život znamená víc, než status na facebooku, opravdové dívky vypadají poněkud lépe, než kreslené akční hrdinky počítačových her a k lásce patří také sex. Srážka se životem sice nese jistá úskalí, ale s humorem, tentokráte „Kolečkovsky“ ironickým, se dá zvládnout nejen výšlap do strmého kopce, stavba stanu, chybějící elektrická zásuvka, ale také sok v lásce.


V hlavních rolích se představuje trio mladých herců – hvězda televizní show Tvoje tvář má známý hlas Adam Mišík, Jan Komínek, který má za sebou vedle úloh v televizních seriálech Ulice, Znamení koně nebo Svatby v Benátkách i hlavní roli v pohádce Pravý rytíř, a Vojtěch Machuta, který si zahrál v seriálech Gympl s (r)učením mezeným nebo Vinaři. Na dívčí sedla zasedla populární zpěvačka Celeste Buckingham, herečky Julie Šurková, Štěpánka Fingerhutová, kterou můžeme znát z komedie Dvojníci nebo ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 a exotická zpěvačka a tanečnice Esther Lubadika, která zaujala v jedné z řad soutěže Česko Slovensko má talent.
V rolích rodičů a jejich partnerů je Hana Vagnerová, Pavel Nečas, Tomáš Matonoha, Vanda Hybnerová, Michal Suchánek nebo Václav Postránecký.
Slavnostní premiéra za účasti tvůrců a herců se uskutečnila ve středu v multiplexu CinemaStar Praha Anděl a následné posezení v historickém pivovarském hotelu U Medvídků.