Neděle, 16 června
Shadow

annaismissing je náš zástupce na prestižní Series Mania 2024 ve Francii

Spread the love

Seriál #annaismissing byl vybrán do soutěže Series Mania, největšího evropského mezinárodního festivalu zaměřujícího se na seriálovou tvorbu z celého světa. Ten se uskuteční od 15. do 22. března v Lille ve Francii. Zpráva přichází jen pár dní poté, kdy #annaismissing vyhrála Cenu české filmové kritiky v kategorii Mimo kino. Vedle toho má seriál také nominaci na Českého lva v kategorii Nejlepší televizní seriál a nedávno získal cenu Trilobit každoročně udílenou FITES.

Na renomovaný festival seriálů se hlásili tvůrci dohromady 369 seriálů z celkem 60 zemí světa. #annaismissing se dostala do soutěže Short Form Competition, kam bylo vybráno 8 seriálů vyrobených ve Francii, Švýcarsku, Kanadě, Dánsku, Finsku, Německu a Austrálii. Na festival na severu Francie přijede delegace tvůrců a producentů seriálu osobně.

„Series Mania je jeden z nejprestižnějších festivalů televizních seriálů na světě, navíc s velmi pečlivou dramaturgií. Každoročně uvádí na velkém plátně to nejlepší ze světové televizní tvorby, současně pomáhá objevovat nové a originální televizní tvůrce a projekty. Na festivalu byl v roce 2020 uveden #martyisdead. Vrátit se s #annaismissing, a to rovnou do soutěže, je velká radost a čest,“ říkají producenti Vratislav Šlajer, Jakub Košťál a Milan Kuchynka.

Series Mania 2024

Anna, influencerka známá svým provokativním obsahem, se na sítích tajemně odmlčí. Když patnáctiletá Nina najde fotku polonahé Anny v mobilu svého táty, rozhodne se ji vypátrat. Zmizení mladé influencerky Anny otevírá témata online bezpečnosti či „cancel culture“ – směrem ke všem uživatelům sítí, teenagerům i jejich rodičům. Devítidílný seriál je volným pokračováním úspěšného seriálu #martyisdead ověnčeného International Emmy Award 2020. Jak v seriálu #martyisdead inspirovaným reálným případem kyberšikany, tak i v napínavém příběhu s překvapivým odhalením #annaismissing se tvůrci zabývají odvrácenou stránkou internetu, která změní život jedné konkrétní rodině. Režisérem projektu je Pavel Soukup, scénář napsala Lucie Kryzová. Producenty jsou Vratislav Šlajer a Jakub Koštál z Bionautu a Milan Kuchynka z Fameplay. V České republice a na Slovensku je seriál k vidění exkluzivně na Voyo.

#annaismissing vyrobili Bionaut a Fameplay ve spolupráci s Voyo. Projekt vznikl s podporou Státního fondu kinematografie a Prague Audiovisual Fund. Partnery projektu jsou Nadace PPF, Bezpečně v síti.cz, ČSOB a Dell a slovenská společnost Raketa. Realizaci projektu podpořil slovenský Audiovizálny fond v programu podpory audiovizuálního průmyslu.