Čtvrtek, 13 června
Shadow

Štěstí nejenom na talíři

Spread the love
Ve čtvrtek 19.října 2017 pokřtila známá nutriční terapeutka hvězd Lada Nosková svou kuchařku Štěstí na talíři. Křestem provázela moderátorka Lejla Abbasová, kuchařku pokřtili herečka Vlastina Svátková, moderátorka Jana Adamcová, návrhářka Kamila Vodochodská a výkonný ředitel divize knih Mladé fronty Tomáš Černý. Slavnostní křest se konal v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Jde o první kuchařku, kterou napsal nutriční terapeut.
„Já jsem nikdy neuvažovala nad tím, že bych napsala kuchařku. Vzniklo to celé neplánovaně, na popud od klientů, a tak si myslím, že je to správně.” prozradila autorka kuchařky Lada Nosková.
Je to první kuchařka, kterou napsal nutriční terapeut. Vedle receptů jsou i kalorické hodnoty, poměr bílkovin, tuků a sacharidů. Kuchařka je obsáhlá, má 280 stran a je rozdělena podle jednotlivých kapitol např. cestování, grilování, oslava nebo Vánoce. “Chtěla jsem, aby byla jídla výživově vyvážená, to je gró mé práce. Chci, aby lidé hubli, ale užívali si to, neměli hlad, cítili se syti a potažmo šťastni. Proto název Štěstí na talíři” dodala autorka.
Vlastina Svátková ocenila v knize především to: „že Vás tam nikdo nenutí hubnout, není tam nic zakázaného, je tam všechno, co já jím normálně, zároveň mi to připadá zdravé a chutné.“ Jana Adámková vyzdvihla v kuchařce právě rychlost přípravy receptů. Lejla Abbasová zmínila svou vlastní zkušenost u Lady, i co by její klientka. „Lada je kreativní nejen ve vymýšlení receptů, a je to na knize znát, ale je i velmi kreativní v přístupu ke klientům.”