Neděle, 21 července
Shadow

Pražské Muzeum MHD v zimě již nespí

Spread the love
Oblíbené Muzeum MHD, které je velmi navštěvované v letních měsících, se letos poprvé otevřelo návštěvníkům i v zimě. A tak máme, o víkendech od 5. ledna do 31. března a to vždy od 9. do 17. hodiny, možnost se vypravit do historického objektu tramvajové vozovny Střešovice a prohlédnout si jedinečnou sbírku kolejových i nekolejových vozidel z historie městské hromadné dopravy v našem hlavním městě a dalších památek vážícími se k hromadnému cestování po Praze.
Nově mohou návštěvníci v muzeu vidět mimo jiné vedle sebe tramvaje Tatra. A to tramvaj T1, která byla první čtyřnápravovou tramvají v Praze, tramvaj Tatra T2, jenž v Praze jezdila asi jen 2 roky, a legendární T3 patřící neodmyslitelně k Praze stejně jako červené patrové autobusy k Londýnu.
Střešovická vozovna byla postavena v roce 1909 a do roku 1992 sloužila plně provozu pražské hromadné dopravy. Poté byla přestavěna na Muzeum MHD, jenž bylo zde otevřeno veřejnosti o rok později.
Na první lednová víkend ještě Dopravní podnik připravil pro milovníky tramvají nasazení historické tramvaje T1 s číslem 5002 na linku 2, kde se setkala s velkým zájmem cestujících.
Více informací o Muzeu MHD naleznete na stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy.