Čtvrtek, 25 července
Shadow

Léto začalo v Aquapalace Praha ve velkém stylu

Spread the love

Tropické teploty, které proměnily velká města ve výheň, přiměly české rodiny vyrazit k vodě. Není divu, že většina pražských koupališť tak během víkendu naplnila povolenou kapacitu, která je kvůli covidu snížená na polovinu, již během dopoledne. V porovnání s minulým rokem se do Aquapalace Praha vydalo o 30 % více návštěvníků. Ve srovnání s roky před pandemií však stále zůstává na 70 % návštěvnosti.

Největší aquapark ve střední Evropě a rovněž jeden z nejnavštěvovanějších turistických cílů v České republice o víkendu hlásil naplněnou kapacitu. Kvůli vládním nařízením mohl Aquapalace Praha otevřít jen z 50 %, přesto se jeho návštěvnost v porovnání s předchozím rokem zvýšila o necelou třetinu. „Byli jsme mile překvapení, jak jsou návštěvníci ukáznění. Třetinu příchozích jsme otestovali v aquaparku, ostatní měli potřebná potvrzení. Jsme moc rádi, že se život vrací k normálu a letošní návštěvnost se zvyšuje. Pro návštěvníky jsme si připravili spoustu lákadel po celé léto a moc se na ně těšíme,” říká Vladana Horáková, generální ředitelka Aquapalace Praha.

Pro novou již třináctou letní sezónu si aquapark připravil některé novinky. Divoká řeka, která je se svými 250 metry nejdivočejším a nejdelším tobogánem v ČR, se dočkala nového povrchu a jízda na ní tak bude rychlejší, ale zároveň bezpečnější. A spousta návštěvníků jistě s radostí uvítá i novinky, které na ně čekají v Saunovém světě.

Pro malé je připraven zbrusu nový program ve stylu Barevného léta, který nabízí sérii dětských koncertů, zábavních vystoupení a pestrých animačních programů určených především dětem. Hlavním lákadlem je nové moderní studio dívčí skupiny Lollipopz a oblíbeného dětského dua Kája a Bambuláček.

Dále ani toto léto nebudou chybět letní večery s velkolepou vodní laser show. Tématem dechberoucích projekcí je voda a vodní radovánky. Unikátní promítací plocha, tvořená tisíci kapiček, obsáhne více než 130 m². Těšit se tak můžete na promítání medúz, delfínů a jiných ryb na vodní hladinu nebo na 3D holografické efekty. Laser show se bude promítat po dvaadvacáté hodině v Paláci pokladů s bazénem s umělým vlnobitím. Zábavu pro všechny věkové kategorie přináší unikátní VR herna přímo pod vodní hladinou a virtuální realita na tobogánu s vesmírnou tematikou. Chybí nebude ani podvodní hudba v Korálovém dómu či mořské vlnobití

Zatímco si děti budou užívat bohatý letní program a nespočet zábavných atrakcí, dospělí návštěvníci jistě ocení možnost odpočinout si a zrelaxovat se. Příjemné osvěžení nabídnou Koral bar a Pool bar, kde se servírují letní drinky přímo do bazénu.

V Aquapalace Praha toho však na dospělé návštěvníky čeká mnohem víc! Zábavu si užijí i venku – v rozsáhlé venkovní zahradě s lehátky a bazény, fitness workoutové zóně nebo pohodlné VIP zóně s privátními postelemi s nebesy, které ochrání před sluncem a zajistí soukromí.

A jak se dívá Aquapalace Praha na hygienická pravidla v době Covidu? „Bezpečnost a zdraví návštěvníků je pro nás na prvním místě. Poroto každého hosta před vstupem do aquaparku zdarma na místě otestujeme neinvazivním antigenním testem. Zároveň je uvnitř areálu zabezpečen dostatek prostoru pro každého návštěvníka,“ uvedla Vladana Horáková, generální ředitelka.