Pondělí, 22 července
Shadow

Izraelský soubor SOL Dance Company pod vedením Eyala Dadona vystoupí jako host Baletu ND se dvěma unikátními představeními

Spread the love

V rámci cyklu Host Baletu ND vystoupí v prvním dubnovém týdnu na jevišti Nové scény izraelský soubor SOL Dance Company, a to ve dvou představeních: Georget a T.O.M.L. Jde o dvě unikátní choreografie uměleckého šéfa souboru Eyala Dadona.

„Balet ND hostí pravidelně nejen domácí, ale i zahraniční soubory. Spolupráce se SOL Dance Company je opravdu výjimečná, kromě toho, že uvedeme dva jejich večery, tak se protneme i v rámci společného představení. Navazujeme tak na model, který se nám povedl v roce 2019 v rámci inscenace Kylián – Mosty času, kterou jsme premiérovali v Soulu a pak s námi na jevišti Národního divadla korejští kolegové v pražské premiéře také vystoupili. Mám tohle sdílené obohacování rád, bude to skutečně mimořádné,” vysvětluje umělecký ředitel Baletu ND Filip Barankiewicz.


Eyal Dadon v loňské sezoně zaujal české publikum svou choreografií Artza v rámci inscenace Baletu ND bpm. Nyní prohlubuje synergii mezi oběma soubory právě uvedením dvou svých děl na Nové scéně (5. dubna Georget a 8. dubna T.O.M.L). Diváci se navíc mohou těšit i na další umělecké propojení – členové SOL Dance Company slíbili, že zmnoží počet účinkujících v představení Artza 6. dubna (v rámci inscenace bpm), stejně jako se počítá s účastí tanečníků Baletu ND v rámci představení T.O.M.L. Čeká nás bezpochyby exploze energie, zajímavé přesahy a
velký zážitek.


„Moje osobní zkušenost v Praze před dvěma roky byla velice pozitivní, především díky vašemu souboru a všem lidem, s kterými jsem se setkal. Prahu miluji a považuji za důležité, aby její krásu a atmosféru zažili i moji kolegové ze SOL Dance Company. Nepochybuji o tom, že nás čeká úžasný týden spolupráce, kulturní výměny a posouvání hranice uměleckého vyjádření. Věřím, že společně strávený čas využijeme na maximum – tak, jak to má být. Jsme vděční za tuto příležitost a těšímese,“ komentuje hostování Eyal Dadon.