Čtvrtek, 20 června
Shadow

Hurvínek prodává nevěstu

Spread the love

Divadlo Spejbla a Hurvínka s příchodem zimy neustává v činorodosti a přichází s novinkami i dárky, které potěší nejen pod stromečkem. Mimořádně úspěšné představení pro nejmenší nebo Hurvínek v opeře. To jsou lahůdky, které si mohou fanoušci vychutnat v Divadle S+H. Aby se mohli příznivci dřevěných hrdinů těšit z jejich přítomnosti i doma, připravil tým divadla e-shop s dárečky s motivy celé loutkové rodinky.

Premiéra miminího divadla s Hurvínkem v hlavní roli

Po ohromném úspěchu prvního miminího divadla pro děti ve věku od 1 do 3 let, s inscenací „Žeryčku, HOP!“, se autorka a režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová vrací s novým titulem: „Hurvínkovo moře snění“, kde se tentokrát hlavním hrdinou stává Hurvínek. Repertoár divadla se tak rozšiřuje o další titul z této unikátní dramaturgické linie. Kromě vynikajících loutek si diváci mohou užít i originální hudbu od ceněné skladatelky Vladivojny La Chii. Premiéra a první reprízy tohoto divadla pro nejmenší zaznamenaly brovský úspěch u dětí i jejich dospělého doprovodu, což potvrzují krásné ohlasy a vzkazy diváků. „Naše divadlo dostává krásné vzkazy, které vyzdvihují nápadité zpracování loutek, zapojení dětí do představení či milý přístup celého týmu, což nás samozřejmě velmi těší,“komentuje Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka. Protože zájem o miminí divadlo je obrovský, od únorových repríz jsme se rozhodli navýšit kapacitu diváků,“ dodává.

Hurvínek v operní koprodukci: „Hurvínek Prodává Nevěstu“

24. listopadu přineslo divadlo Reduta v Brně mimořádnou premiéru titulu „Hurvínek prodává nevěstu“. Tato koprodukce Divadla Spejbla a Hurvínka a Janáčkovy opery Národního divadla Brno přináší hravou a zábavnou formu klasické opery. Sólisté Janáčkovy opery, včetně Jany Šrejma Kačírkové, Pavly Vykopalové a Jana Šťávy, se postavili do rolí známých postav, doplněných speciálním smetanovským miniorchestrem. Autorkou projektu je Patricie Částková, hudební nastudování obstarává Ondrej Olos, a režii má na starosti Hana Mikolášková, výpravu připravil David Janošek. Pražská premiéra se odehraje v Divadle Spejbla a Hurvínka 16. března 2024.

Vánoční dárky od Hurvínka

Pro milovníky Hurvínka a jeho přátel jsou skvělým vánočním dárkem dárkové vstupenky na představení Divadla Spejbla a Hurvínka. Tyto vstupenky lze zakoupit na pokladně divadla nebo je objednat telefonicky. Cena za jeden dárkový poukaz činí 250 Kč a lze je vyměnit za vstupenku na rodinné víkendové ředstavení nebo na představení pro dospělé. Dárkové vstupenky jsou k dispozici od 15. prosince, a to včetně vstupenek na pražské uvedení inscenace „Hurvínek prodává nevěstu“ od březnové premiéry do červnových repríz.

Hurvínek a král Blecha – představení pro děti od 6 let

Co všechno se stane, když vládce země zestárne, začne se nudit, moci se ujme proradná krvežíznivá blecha a rádcové odsouhlasí cokoliv, jen aby si udrželi svá místa? Naše loutková pětka opět zasahuje, tentokrát v království, kde zavládl zmar a tupost. Dokáže paní Kateřina uvařit repelent proti hlouposti – a bude fungovat? Kéž by, protože pak nastane revoluce…

Spejbl, Hurvínek a já – představení pro děti od 5 let

Jsou lidé, kteří znají scénky Spejbla a Hurvínka zpaměti. Jsou lidé, kteří mají Spejbla a Hurvínka na cdčku. Jsou lidé, kteří mají Spejbla a Hurvínka na tričku…. a David má Spejbla a Hurvínka v hlavě.  Co mu tam říkají? A k čemu to vede? Přijďte se podívat na naše představení ze školní třídy, kde se to dozvíte…

Hurvínkova nebesíčka – představení pro děti od 4 let 

Jak se přihodilo, že se Hurvínek s Máničkou setkali se svérázným znalcem zvířat doktorem Kytlem, s jeho kocourem Petrklíčem a hubatou kavkou Francim? To vám prozradíme v našem novém představení. Hurvínek, Mánička a jejich chlupatý kamarád Žeryk se totiž ocitnou v podivuhodném domě, zvaném Nebesíčka, který se tu a tam zjevuje na Malé Straně! V domě se nachází podivná skříň Kostitřaska, k čemu slouží, vám ale zatím neprozradíme. Jisté je, že celý pohádkový příběh začíná ve chvíli, kdy se Hurvínek rozhodne naučit Žeryka mluvit lidskou řečí!

Pohádky pro Hurvínka – představení pro děti od 4 let

Hurvínek s Máničkou se dostanou do světa pohádek. Na své pouti se seznámí nejen s Dlouhým, Širokým a Bystrozrakým, ale i s dědem Vševědem a dalšími pohádkovými postavičkami. A pořádně si to užijí!!

Hurvínek mezi osly – představení pro děti od 5 let

Škola pro Hurvínka znamená jen velkou ztrátu času. Kéž by do ní už nikdy nemusel vkročit! Toto přání se Hurvínkovi splní, když se setká s prapodivnou osůbkou s oslíma ušima jménem Hýkálek!!! Ten ho totiž pozve do Oslova, města, o němž Hurvínek, a dokonce ani Mánička, nikdy neslyšeli. Děti si tam žijí jako v ráji! A jak by ne – nemusejí totiž chodit do školy! A tak se Hurvínek, navzdory Mániččiným protestům, vydává po boku Hýkálka do města Oslovo!! Jaké to tam doopravdy je, se spolu s Hurvínkem můžete přesvědčit i vy!

Hurvínkův Mikuláš – představení pro děti od 4 let

Když se řekne „Mikuláš“, každý si představí tajemného muže s bílým plnovousem, vysokou čepicí a berlou v ruce, kterého doprovází Anděl s Čertem. Hodné děti jsou obdarovávány dobrotami, zatímco ty neposlušné čeká punčocha plná uhlí. Také Hurvínek s Máničkou čekali na příchod Mikuláše netrpělivě. Co se však stalo, když roztržitý pan Spejbl na nadílku zapomněl? To se děti dozvědí v této pohádce! 

Miminí divadlo: Žeryčku, HOP! – od 1 do 3let

První divadelní zážitek, podívaná pro všechny smysly každého mimiňáka. Interaktivní divadelní program vytvořený přímo pro vnímání těch skutečně nejmladších diváků.

Z naší loutkové rodinky hraje v tomto představení pouze pejsek Žeryk, pro kterého se obyčejná procházka do parku změní v nádherné dobrodružství. Vydejte se spolu s ním do světa nad zemí. Do světa těch, co umí lítat, ptáků i mraků, do světa planet, kouzelných vesmírných tvorů a zářících hvězd. Napočítejte s Žerykem do nekonečna, a pak se vraťte zpátky na zem! 

Miminí divadlo: Hurvínkovo moře snění – od 1 do 3 let

Zážitková inscenace speciálně určená pro diváky od 1 roku do 3 let. z První divadelní zážitek, podívaná pro všechny smysly každého mimiňáka. Interaktivní divadelní program vytvořený přímo pro vnímání těch skutečně nejmladších diváků.

Dobrodružná cesta malého Hurvínka do nekonečného světa pod hladinou, kde čas neexistuje, jen slaná voda všude kolem, něha a plno snových obrazů. Podívaná s fantastickými podmořskými tvory pro všechny mimiňáky a jejich dospělý doprovod.