Petra Kvitová na Ósakovou nestačila, třetí grandslamový titul unikl o vlásek

Český národ prožíval krásné tenisové okamžiky Petry Kvitové na Australian Open, kde se probojovala až do finále. Finálový zápas tenistky Petry Kvitové a Japonky Naomi Ósakové byl plný zvratů, krásných výměn a napjatých okamžiků. V prvním setu Kvitová prohrávala 6:7, ve druhém setu sebrala svoje síly a ukázala velkou bojovnost. Japonku Ósakovou zcela psychicky rozložila a dokázala vyrovnat stav utkání. O přestávce opustila zdrcená Ósaková kurty a odebrala se do šatny, kde nabrala sílu na třetí set, který dotáhla do vítězného konce.
Tenistka Petra Kvitová, dvojnásobná vítězka Wimbledonu tak ve finále úvodního grandslamu sezony podlehla 6:7, 7:5 a 4:6 jednadvacetileté Japonce Naomi Ósakaové, které se poprvé stane nejlepší hráčkou žebříčku WTA.

Kvitová hrála o grandslamový vavřín potřetí a poprvé na Australian Open.

Při vyhlášení si Kvitová vyslechla dlouhý potlesk publika. „Je bláznivé, že jsem mohla hrát zase grandslamové finále,“ zlomil se tenistce, která se vrátila na kurty po vážném zranění ruky z přepadení v prosinci 2016, hlas a přišel další potlesk.

„Je pro mě ctí držet i tuhle cenu (pro finalistku) a všem děkuji za pomoc, přátelům a rodině u nás doma,“ řekla, když předtím pogratulovala Ósakaové. „Dobrá práce, Naomi. Hrála jsi skvěle a gratuluju i k postu světové jedničky.“

Pak se Kvitová otočila ke svému boxu v hledišti. „Děkuji, že jste se mnou vydrželi, i když jsem nevěděla, jestli ještě budu držet raketu v ruce. Podporujete mě a jste vždy pozitivní, což není vždy úplně jednoduché. Moc díky,“ řekla trenérovi Jiřímu Vaňkovi a kondičnímu kouči Davidu Vydrovi. K fanouškům dodala: „Snad vydržím zdravá a uvidíme se za rok.“


Reklama:

Profesionální tónování autoskel foliemi LLumar

Zabezpečení vozidel i objektů instalací bezpečnostní fólie LLumar