Andrea Krňáčová fotila za hubičku

Poslední březnovou sobotu Zoo Praha zahájila svou již 87. hlavní sezónu. Zahajovací slavnosti, kterou moderoval Petr Rajchert, se kromě ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka zúčastnili i primátorka hl. města Prahy Adriana Krnáčová a její náměstci Eva Kislingerová s Petrem Dolínkem.
„V první řadě děkuji panu řediteli a všem ošetřovatelům, kteří se starají o zvířata. Děkuji jim za to, že přispívají k chodu celé zoo,“ prohlásila primátorka.
Náměstek Petr Dolínek, do jehož gesce zoo spadá, uvedl: „Často sem chodím s dětmi a vidím velké proměny zoo, a to nejen pokud jde o pavilony a expozice, ale také zdánlivé drobnosti jako jsou lavičky, prvky pro děti, zpevněné cestičky a podobně.“
Miroslav Bobek vyzdvihl, že letos by se měl začít stavět konečně nový pavilón pro gorily nížinné, ve kterém by se tito vzácní a návštěvníky jedni z nejvyhledávanějších obyvatel pražské zoo nemuseli již obávat povodní.
Stovky přihlížejících návštěvníků během zahájení ocenily netradiční vystoupení lachtaní rodiny. Hlavní sezónu symbolicky odstartoval lachtaní samec Meloun, syn a pokračovatel slavného lachtana Gastona, který zahynul při povodni 2002. Kromě vlasního vystoupení samec Meloun rozdával hubičky, jednu dostal jeho chovatel, jednu samice Abeba a jednu paní primátorka asi za pěknou fotku, kterou Melounovi udělala.
Na závěr zahajovací části programu předali zástupci skupiny Laura a její tygři pražské zoo symbolický šek z výtěžku koncertu, který skupina uskutečnila pro Zoo Praha ve výši 30 000 Kč. Jako odměnu dostala také zpěvačka skupiny Lucie Bakešová hubičku od Melouna.
Please follow and like us: