Osminohá kráska magnetem výstavy

Galerie Gočárovy domy je pro měsíc září ve znamení výstavy sklípkanů, kterých je tu na 60 druhů. Takové množství pavouků zde doposud nikdy k vidění nebylo. Expozici vévodí téměř třiceticentimetrová samice druhu Theraposa stirmi. Tu a nejen ji mohou zájemci spatřit v Galerii Gočárovy domy denně až do konce září.
„Výstava šedesáti druhů sklípkanů – to tady ještě nebylo. Jsem zvědav na reakce návštěvníků,“ říká Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha, a dodává: „Pokud mohu použít takové přirovnání v souvislosti s pavouky, tak tato výstava je teprve první vlaštovka. Bezobratlé chceme v naší zoo představovat mnohem četněji a systematičtěji než dosud.“
Výstava byla slavnostně zahájena v sobotu 9. září právě Miroslavem Bobkem, ředitelem pražské zoo, a také jejími autory chovatelem Davidem Šťastným a Martinem Smrčkem ze Zoo Praha.
Kromě největší zmíněné samice, jež se snadno rozpozná nejen kvůli velikosti, ale také díky mohutným černým klepítkům, zde budou k vidění i další zajímavé druhy sklípkanů. Třeba o něco menší příbuzný druh Theraposa blondi či drobnější, avšak krásně zbarvení jedinci. Zkrátka terária se sklípkany jsou v galerii všude, kam oko návštěvníka padne.
Milovníci těchto největších suchozemských bezobratlých živočichů se mohou těšit kromě výkladu také na krmení vybraných druhů. To probíhá vždy v sobotu od 13 do 16 hodin. Zájemci se tak mohou blíže seznámit se sklípkany a prohlédnout si je pod zvětšujícími binolupami.
Výstava s 60 druhy živých sklípkanů je otevřena denně od 10 do 17.30 hodin a najdete ji až do konce září v Galerii Gočárovy domy.
Please follow and like us:
Facebook
Facebook
GOOGLE
TWITTER
LINKEDIN