Olympic zavzpomíná na Mirka Berku

V pátek 12. května se v pražské Malostranské besedě koná vzpomínkový koncert Olympicu připomínající si 30. výročí úmrtí Miroslava Berky – rock’n’rollového klávesisty a pianisty, jenž před 54 lety stál u zrodu kapely. Koncert startuje od 20,30 hodin a přivítá i několik vzácných hostů.
„Olympic si při příležitosti tohoto speciálního koncertu pozval i několik vzácných hostů. Pozvání přijali zpěvák a skladatel Ondřej Gregor Brzobohatý, klavírista a zpěvák Petr Vondráček a klavírista a skladatel Zdeněk Merta, kteří společně s Olympicem a všemi příchozími fanoušky zavzpomínají na dlouholetého parťáka a kolegu a zahrají na jeho počest,“ říká šéf produkce Malostranské besedy David Pešek Dvořák.
Miroslav Berka byl český rock’n’rollový hráč na klávesové nástroje. Narodil se v říjnu roku 1944. První hudební zkušenosti sbíral v rodinném swingovém souboru. Dráhu profesionálního muzikanta Berka nastoupil na počátku 60. let, kdy si zahrál po boku Pavla Sedláčka, v Crazy Boys s Ladislavem Štaidlem a Miky Volkem či v Golden Star. Fanoušci si ho ale asi nejvíce spojují s kapelou Olympic, kterého se v roce 1963 se stal zakládajícím členem. V Olympicu si vedle hry na klávesové nástroje a klavír vyzkoušel též foukací harmoniku, varhany nebo cemballo. Nedílnou součástí Olympicu zůstal bezmála čtvrtstoletí až do své smrti v květnu 1987.

2 komentáře: „Olympic zavzpomíná na Mirka Berku

 • 22.6.2017 (8:03)
  Permalink

  I’m not sure the place you’re getting your info, but good topic. I must spend a while learning much more or understanding more. Thanks for magnificent info I was searching for this info for my mission.
  [url=http://www.ayacara.org/category/real-estate/rentals/homes/]Maglietta Calcio Bambino[/url]

 • 26.6.2017 (5:54)
  Permalink

  AhmadHowl West Ham United MiquelMac
  AdelaidaG Everton KayleneFr
  DaisyBetc Kroatien JanShell
  KennethHe Ryssland HattieOsg
  SabineDan Slovakien NolanBrow
  HHOAriann Italien DenisBitn
  ClarkBran West Ham United RileyrmIp
  VaughnPet Atletico Madrid JoesphNic
  KaliHerri BVB Borussia Dortmund IssacGree
  TracyfmP Manchester City DeenaDann
  MableFree Elfenbenskusten TitusFann
  Alejandro Danmark Margherit
  KayleighM Barcelona KBUShanta
  Jaysonjbv Mexico JaydenElp
  BriannaEa Nederlanderna ThadHayne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.