Kreslený humor Marka Simona v Ratajích nad Sázavou

V malebných Ratajích nad Sázavou v klubu Čtrnáctka dnes proběhla vernisáž kreslených vtipů Marka Simona. Tamní výstavu tradičně připravil Ota Kmínek z Penzionu Čtrnáctka, a jelikož se jedná o galerii spřátelenou s Českou unií karikaturistů (ČUK), navštívilo ji i několik karikaturistů z tohoto uskupení. Například předseda Radovan Rakus se ujal úvodního slova, z něhož bylo znát že má k Simonově tvorbě velký respekt. Sám Marek Simon, se svým věkem třiceti šesti let se řadí do nejmladší skupiny ČUKu, na jeho tvorbě to však nejde ani v nejmenším poznat. Jeho archiv nabízí totiž ohromné množství kreslených vtipů velmi humorně reagujících na aktuální události. Navíc poměrně nekontroverzní formou, jelikož jeho typický styl je založen na jednoduchých postavičkách s velkými nosy, kterými ve svých příbězích většinou charakterizuje spíše obecné události, než nějaké konkrétní osoby. Samotný humor už však kontroverzní být může. Jak sám Simon na vernisáži prohlásil, jeho vtipům se jedna polovina čtenářů směje, zatím co zbytek je pobouřen. Nesměle se tedy vyjádřil, že doufá, že na jeho vernisáž dorazili zástupci jen té první poloviny, čemuž se všichni přítomní pousmáli. Zřejmě měl na návštěvníky štěstí.

Nemalým hnacím motorem této činnosti pro něj je jistě závazek ke tvorbě tří aktuálních vtipů za týden pro Deník, který vychází ve všech regionech České republiky v různých mutacích. Dále se velmi úspěšně zapojuje do soutěže pořádané Českou unií karikaturistů – “Vtip měsíce”, v níž se stal už dvakrát absolutním vítězem (konkrétně za rok 2016 a 2015). A tohle všechno zvládá přes to, že pracuje na plný úvazek zcela mimo obor, nezbývá mu tedy nic jiného, než “zápasit” s fixem o nocích.

2 komentáře: „Kreslený humor Marka Simona v Ratajích nad Sázavou

 • 22.6.2017 (10:13)
  Permalink

  If you are going for most excellent contents like myself, simply pay a quick visit this website everyday as it offers quality contents, thanks
  [url=http://www.ayacara.org/category/computers-internet/article-directories/]Maglia Barcellona 2017[/url]

 • 26.6.2017 (1:29)
  Permalink

  JamaalQyr Spanien FidelSawy
  MichaelDa Sverige RenatoLit
  EdwinFerr Dortmund Kristophe
  MaricruzB Bayern Munchen Alexander
  ColleenUf Tyskland AraMaster
  BellaHoll Ryssland LelaMehaf
  SSHDolly Valencia RaymonLof
  Kristeena Los Angeles Galaxy Lashawnda
  MelanieEd Tottenham Hotspurs DoloresSt
  LaurenceL Tottenham Hotspurs KeiraDelv
  DoreenBra Ukraina EusebiaDe
  EarthaFlo Schalke 04 JaneDeLoi
  DamarisWi Everton HowardCot
  EveGateho Rumanien StaciEver
  JosefinaD Danmark Juanitaxp

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.