Box na jevišti

V pražském Kongresovém centru se 3. března uskutečnila slavnostní premiéra očekávaného muzikálu Rocky. Strhující příběh podle legendárního filmu Sylvestra Stalloneho o životní šanci a lásce. Premiéru si nenechali ujít některé české osobnosti, jako třeba Daniel Landa, David Gránský nebo Markéta Procházková. Režie české verze se ujal Christoph Drewitz.

Hlavní pozornost ovšem mířila na jeviště. Očekávání byla veliká a určitě to není lehký úkol přenést tak slavný film do muzikálové verze. Hned od začátku jsem byl rád, že se příběh drží předlohy. Jakožto veliký fanda Rockyho jsem srovnával rozdíly. Hlavní roli si střihl Jan Kříž a dal si záležet na každém provedení. Chvilku jsem si vážně myslel, že vidím Sylvestra Stalloneho. Řeč těla, výrazy, vše bylo přesné. Zde smekám. Prchavou a stydlivou Adrinu zase skvěle předvedla Hana Holišová, která tak nějak působí zamlkle, ale když došlo na zpěv, z tiché myšky se stal lev.
Děj na sebe správně navazoval a já se nemohl dočkat, až uvidím představitele Apolla, Luthera Simona, jak se porve s češtinou. Připravoval se nejspíš poctivě. Při běžném monologu mu rozumět bylo. U zpěvu to bylo trochu obtížně, ale chápu, že to není žádná sranda. Nicméně svou českou verzi zvládl. Opravdu působil dojmem, že právě dorazil z USA a hledá tu našeho vyzyvatele. K tomu mu na autentičnosti pomohla Zorka Hejdová, která si asi připadala jako ryba ve vodě, když si zahrála místní reportérku. Hodně jsem se pobavil u Romana Vojtka, jenž ztvárnil bručouna a povaleče Paulieho. Opilecké řečičky i agresivní chování mu sedlo.
Po krátké přestávce jsem, jako všichni v hledišti, čekal na závěrečný souboj v ringu. Ale přece tu nemohl chybět song ,,Eye Of The Tiger´´ a Rockyho trénování. Jen tedy do role trenéra Mickeyho mi moc neseděl Milan Šteindler. Hold bych tam radši viděl starého, ale drsného dědečka. Že se děj žene do závěru napověděl legendární běh po schodech. Každý už tušil, co se bude dít. Ale kde bude ring? Kam naženou diváky? Od začátku jsem nad tím přemýšlel. Teď teprve začala pravá show. Ring se přesunul do prvních řad a VIP hosti zaujali role diváků na tribuně. Atmosféra byla úžasná, jako by šlo o skutečný souboj. Chvilku jsem si myslel, že jsem někde v aréně.
Diváci v sále ve stoje fandili a povzbuzovali. Nastal závěrečný gong a bylo po všem. Oba zápasníci byli vyčerpáni a odměnou jim byl obrovský potlesk a úcta při závěrečné děkovačce. Všichni mohli být spokojeni. Choreografie, texty, hudba, vše sedlo správně do sebe. Udělat z tak kultovního filmu muzikál se vyplatilo a jsem rád, že jsem mohl být u toho.

13 komentářů: „Box na jevišti

 • 24.6.2017 (11:47)
  Permalink

  Wow because this is really excellent job! Congrats and keep it up.
  [url=http://www.tailorandkelle.com/Chelsea-fotbollstrojor-barn-p-388464.cfm]chelsea tröja[/url]

 • 26.6.2017 (7:27)
  Permalink

  MaureenWo Rumanien VernitaEv
  Berylljei USA HungBlunt
  IngeborgH Arsenal PhillippO
  RoxanneVa Island PedroHoly
  LeannaJor Uruguay Lilianaph
  AngelitaM Schweiz LillaCoon
  Andynzet Tyskland DeliaRobe
  AngleaSyn Slovakien KCPRachae
  LaverneMc Nederlanderna EmeryNeme
  ArmandGal Bayern Munchen DeclanMon
  ChristiDe Bayern Munchen DorieCluc
  LashayAlh Roma RoxanaFli
  MaxieThur Olympique De Marseille CoryValen
  EllaHardw Tottenham Hotspurs MillardKi
  QuintonFa Rumanien BernardOp

 • 27.6.2017 (12:33)
  Permalink

  it best as “I really like these poles when they are working cocltrery.” Fortunately, I was still able to lock my pole down for my hike, however, I could not adjust it unless I completely pulled the poles apart, tightened down on the locking washer a bit and then made the adjustment. This was ok though for my needs. With my Hexamid, I adjust the pole before putting it in the tent. I can see how making the adjustment while in the tent (such as the Skyscape) would be more of an issue though.For now though, I am still happy with them and have not been persuaded to trade them in…~Stick~

 • 28.6.2017 (7:42)
  Permalink

  Et tu as très bien fait mon cher Antoine je trouve que la Rolex lui va à merveille peut être manque t -il quelque chose au doigt?Une chevalière en Or Blanc incrusté de petits diamants formant de belles initiales RF…« C’est le patron,voilà,c’est tout »exactement! qu’est ce que je t’aime toi…

 • 28.6.2017 (15:56)
  Permalink

  sadem diyor ki:stajer ehlıyet nezaman yururluge gırecek kesin olarak bilgisi olan varmı??2013 yılının ılk sınavı nezaman ?subatın kacında olur?2013un ilk sınavı ıcın kursa nezaman basvuru yapmalıyımm?

 • 28.6.2017 (19:09)
  Permalink

  elles sont pas si mal ces photos…en tout cas tes pages sont très belles.je ne pense pas que ce soit moi que tu ais vu jeudi dernier, je n'étais pas dans ton secteur, mais aujourd'hui oui! biz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.